تبلیغات
گوفر چوب - چگونه یک کوسن برای پشت صندلـــی خود تهیه کنیم؟

گوفر چوب

مبلمان مدرن خانگی و اداری

ارتفاع و پهنای پشت صندلی را که می خواهید برای آن کوسن تهیه کنید اندازه گیری نمائید. اگر قسمت بالای پشت صندلی شما دارای دستگیره هایی است،طول آن قسمتی را که می خواهید کوسن یا بالش را به آن گره بزنید را اندازه گیری کنید. با اینکار، شما طول کوسن خود را تضمین می کنید که بالش به سمت بالای صندلــــی جهش پیدا نکند، مگر اینکه شما قصد داشته باشید کلا پشت صندلی را بپوشانید.

بالشــــی که در اثر گذر زمان و استفادۀ از آن فلت شده است( فلت شدن به معنای تخت شدن و از دست دادن پف)، بهترین انتخاب برای تهیه کردن این کوسن می باشد. انتهای قسمت باز شده را ببرید و هرگونه شی ء اضافی داخل بالش را تا آنجا که امکان دارد خارج کنید.  قسمت اضافه آمدۀ  پوشش بالش را ببرید  و تا پشت صندلی آن را بکشید و مطمئن شوید که کافــــی باشد،ممکن است لازم باشد اشیاء اضافی بیشتری را خارج کنید.

بعد از اینکه اینکار را انجام دادید، قسمت انتهایی بالش را بدوزید، که این قرار نیست پیدا باشد. پس  نگران مخفی کردن لبه های بالش خود نباشید! اکنون  پارچه برای پوشش آماده است.

برای آماده کردن پوشش پارچه، ارتفاع و طول بالش را اندازه بگیرید و به اندازه 8/5 اینچ  جای درز برای اطراف و  گوشه های بالا و پائین پارچه جا بگذارید.نوارهای بلند پارچه ای برای مطابقت دادن با پوشش کوسن درست کنید! آنها را سه لا  تا کنید و نوارهارا بدوزید تا حلقه هایی درست کنید درست مثل حلقه ای که روی درب قابلمه است. نوارهای دوخته شده  اضافه را اندازه گرفته و ببرید تا به پشت دستگیره صندلیتان وصل کنید.

پارچه بریده شده را با اطراف آن به هم متصل کنید و تودوزی ها را  که ممکن است در درز ها به کار بردید به هم متصل کنید  تا آماده دوختن شود. اگر حلقه هایی برای نگهداشتن کوسن ایجاد کردید، حلقه ها را به قسمت گوشه های بالایی و پائینی کوسن وصل کنید، بدین ترتیب آنها داخل قسمت بالای درز کوسن قرار خواهند گرفت.

حالا سه طرف کوسن را بدوزید و پائینترین گوشۀ کوسن را باز بگذارید تا قبل از  اینکه دوخت آخر را انجام دهید بالش را داخل آن قرار دهید.

حالا مرحلۀ دوخت انجام گرفت، حالا نوبت قراردادن بالش در کوسن است، در این مرحله شما دوخت نهایی را انجام دهید و به اندازه 8/5 اینچ جا برای قسمت داخلـــی و بالای دوخت دکمه ها بگذارید. کوسن را  با حلقه ها پشت صندلی  برای راحتی و آسایش خود قرار دهید.

نظرسنجی

  نظرتان در مورد غرفه گوفر چوب در نمایشگاه بین المللی مبلمان و دکوراسیون چیست؟
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :