تبلیغات
گوفر چوب - چگونه مبلمان چوبـــی را رنگ آمیزی(تزئین ) کنیم؟

گوفر چوب

مبلمان مدرن خانگی و اداری

رنگ آمیزی مبلمان مراحلی سه گانه نظیر 1- سمباده زنــــی2-بتونه کاری(آستر زنــــی) 3- رنگ زدن را در بر خواهد داشت. اگر طاقت و حوصله داشته باشید تا لایه دوم رنگ را هم بزنید، آنوقت این صبر و بردبـــاری برایتان مبلمان با نمایی بهتر و دوام پایاتر را به ارمغان خواهد آورد! رنگ کردن مبلمان چوبــــی آنقدر ساده است که بتوانید خودتان اینکار را انجام دهید،فقط  کافی است تا مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

1-      اطمینان حاصل کنید که مبلمان شما عتیقه نباشد که ارزش آن را پس از اتمام کار رنگ آمیزی از بین برده باشید!

2-      محوطۀ کاری خود را بر پایۀ یک مکان تهویه شده و خالــــی بنا کنید تا از پدیده مشتعل شدن مواد و تولید جرقه جلوگیــــری کرده باشید!

3-      کشوهای دراور و ابزارهای دیگر را جابجا کنید. مبلمان را روی یک لایه روزنامه یا یک پارچه دور انداختنی بی مصرف قرار دهید!

4-      مبلمان را با کاغد سمباده یا مایع سمباده زنی، سمباده کاری کنید تا سطح آن نرم شود، ممکن است نیاز پیدا کنید 2 یا حتی سه مرتبه عمل سمباده زدن را انجام دهید. این کار را با کاغد سمبادۀ نسبتاً زبر شروع کنید(100 گریت). درحین کار حتما از دستکش، عینک ایمنـــی و ماسک استفاده کنید.

5-      پس مانده های خاک اره را با جاروی دستی یا قلم مو ،پاک کنید( توجه داشته باشید که شما نمی خواهید پوب را مرطوب کنید!                   

6-      این بار نوبت بتونه  یا آسترکاری است! (هر قسمتی از مبلمان را که قصد دارید با آستر بپوشانید)

7-      اجازه دهید بتونه یا آستر خشک شود ،بعد لمس کنید که این معمولاً 1 تا دو ساعت زمان میبرد! اگر مطمئن نیستید، زمان خشک شدن توصیه شده  بر روی قوطی آستر را بخوانید!

8-      اگر لایۀ آستر متناوب یا باریک به نظر می آید، لایۀ دوم را به کار ببرسد و اجازه دهید تا خشک شود.

9-      محدوده های زبر و خشن را سمباده بزنید.

10-   یک لایه رنگ آبکی اضافه کنید، با  ضربات هموار قلم مو رنگ را درجهت بافت چوب  به کار گیرید. با پاشیدن رنگ (اسپری رنگ) به آرامی با قوطـــی اسپری 8 تا 12 اینچ از سطح چوب نیز می توانید اینکار را انجام دهید. اجازه دهید تا لایۀ اول خشک شود.

11-    لایۀ دوم را اضافه کنید و تمام شب را اجازه دهید تا خشک شود.

نظرسنجی

  نظرتان در مورد غرفه گوفر چوب در نمایشگاه بین المللی مبلمان و دکوراسیون چیست؟
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :