تبلیغات
گوفر چوب - چگونه مبلمان نیمه کاره را تکمیل کنیم؟

گوفر چوب

مبلمان مدرن خانگی و اداری

بهترین راه برای دستیابــــی به تزئین شخصی مورد نظرتان، و همچنین  پس انداز کردن پولتــــان در این راه، اینست که خودتان مبلمان چوبیتان را به سلیقۀ خود تمام کنید. بسیاری از فروشگاه ها وجود دارند که در این راه معامله می کنند، بویژه روی مبلمان نیمه کاره با هزینه هایی بسیار پائینتر از فروشگاه های مبلمان سنتــــی! تمام کردن کار مبلمان نیمه کاره یک حسن دیگر نیز دارد و آن اینست که شما یک سرگرمی لذت بخش و مفید  برای تعطیلات آخر هفتۀ خود دارید و می توانید هم از آن استفاده کنید و هم با انجام دادن کار هنری از این پروژه لذت ببرید!

دستورالعمل ها:

 مرحلۀ اول: هر ابزاری که روی مبلمان قرار دارد را جابجا کنید، هر وسیلۀ تزئینی اعم از وسایل فلزی یا دست ساختۀ قابل حمل را در یک کیف قرار دهید تا بعداً آنها را جاسازی کنیـــد!

مرحلۀ دوم: مبلمان چوبی خود را حسابــــی سمباده بزنید، دقت کنید تا گوشه ها و کنج ها و همچنین قسمت های تحتانــــی را سمباده بزنید!

مرحلۀ سوم: حال برای پاک کردن خاک اره ها که از سمباده زدن بوجود آمده است ، از پارچه نم دار استفاده کنید. اینبار نیز اطمینان حاصل کنید که کنج ها و شکاف ها نیز نمدار شده باشند.

مرحلۀ چهارم: در این مرحله از کار، رنگ دلخواه خود را با یک قلم موی مناسب برای رنگ زدن انتخاب کنید! این مرحله از کار بسیار جذاب است، حتما برایتــــان لذت بخش خواهد بود! در صورت نیاز یک تکه پارچه کهنه برای پاک کردن رنگ نیز تهیه کنید، رنگ را با قلم مو هموار و یکدست کنید و اگر اینطور نشد، با کهنه آن را پاک کرده و دوباره اینکار را تکرار کنید و 24 ساعت صبر کنید و اجازه دهید تا رنگ خشک شود، اگر مایل بودید، می توانید لایه دوم رنگ را اضافه کنید.

مرحلۀ پنجم: پس از خشک شدن کامل رنگ،تمام قسمت های مبلمان را با مادۀ " پلــــی اورتــــان" بپوشانید، برای اینکار از یک قلم مو با موی زبر و طبیعـــی استفاده کنید! اجازه دهید تا برای مدت 4 تا 6 ساعت  پلی اورتان خیس بماند،البته ممکن است بیشتر از این مدت نیز طول بکشد بستگی به دمای هوا دارد!

مرحلۀ ششم: حال به آهستگی سطح مبلمان خود را با کاغد سمبادۀ بسیار نرم صیقل کاری کنید و سپس با کهنۀ تمیز و مرطوب تمیز کاری کنید. مرحلۀ پنجم و ششم را برای تمام سه لایه پلی اورتــــان تکرار کنید. قبل از اینکه از مبلمان خود استفاده کنید، اجازه دهید

برای مدت چند روز مرطوب بماند

نظرسنجی

  نظرتان در مورد غرفه گوفر چوب در نمایشگاه بین المللی مبلمان و دکوراسیون چیست؟
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :